Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. Královopolský závod

18. 6. 2011

11. Královopolský závod

Dlooouho předlouho, jsem se sama přemlouvala na závod nejít. Nakonec jsem si ale uvědomila, že bych s Garonem chtěla dělat zkoušku ZZO na Zetoru (bohužel jinde asi ne) ,příští rok a tak by bylo dobré zjistit, jak se bude chovat v jiném prostředí než na domácím cvičáku. Já nervy od té doby, co jsem poslala přihlášku. Trénovali jsme jako o život každý večer, ale na cvičák mi to po nabitém květnu vyšlo pouze jednou a to byl tento čtvrtek. Docela se snažil, ale jak nabývali moji soupeři na startovní listině, měla jsem větší a větší nervy.

Nastal čtvrtek a já v nervech, snad i stejných jako před ZOPkou se začínala smiřovat s tím že už za dva dny. Dokonce se mi zdálo, že jsem na tento závod šla s Denískem a byli jsme v kategorii pouze 3 takže měl každý nárok na pohár :)) to bylo radosti :) Ale to byl jen sen. Pak přišel pátek ráno, pátek odpoledne a pátek večer...ajéje. Nervy v kýblu. S předpovědí škaredého počasí jsem s sebou zabalila ještě jednu bundu a Garonovi deku, abychom ji mohli použít jako podložku při dlouhodobém odložení. Ráno ve čtvrt na 8 odjezd. Abych se ještě stihla kouknout do trafiky po dobíjecím kupónu. Kupón jsem koupila ale můj milý operátor mi přes automat sdělil, že se mám ozvat v průběhu dalšího týdne, že mají aktualizaci samoobsluhy. Super. S objevením cvičáku nebyl problém. Horší to bylo s Garem. Celou cestu kňoural a když jsme vylezli z auta, tak jsem myslela že ho snad zabiju. Neposlouchal a pořád kňoural. Šla jsem se s ním projít a mírně ho uklidnit. To zabralo měli jsme ještě půl hodiny do přejímky a tak po krátké procházce šli na cvičák.

Zaplatili jsme startovné a šli jsme něco pocvičit, a taky doslova "očuchat plac" . V 9.00 bylo ofic. zahájení závodu. Po nástupu a losování čísel (na vzorkách zadní strany granulí ). Mělo nás být 12, ale bylo nám řečeno, že paní které již předem přidělili číslo 12, se opozdí. Samozřejmě, vytáhla jsem si číslo 11. Takže jsme čekali a čekali. Sebevědomí mi dost kleslo již když jsem viděla naprosto kouzelného kokra, jak suprově chodí u nohy. On na té trávě doslova plaval vedle své paničky. Ironii je že byl stejně ve své kategorii poslední. Když jsme šli na druhý konec cvičáku, kde měla probíhat ZOPka(tegorie ) a závod byl rpo naši skupinu zahájen, naprosto jsem se zděsila. Ti psi, co byli před náma, nejenže cvičili tak, že jsem věděla, že to bude trapas, ale i psům kterým táhlo jistě u zkoušky ZOP na 100 bodů rozhodčí dávala za bezchybné přivolání "jen" 8 bodů. Dlouho dlouho nic, Garon se nudil, panička hrůzu v očích jsme nastoupili na plac. Po podání hlášení šel druhý pes na odložení a my ťapat. Nejdříve přivolání. Volno super, přivolání horší. Sice okamžitě zareagoval, ale šel si sednout(nevím proč) až za mě. Takže 6 bodů. Poté ovladatelnost na vodítku, trošku chtěl čuchat a jednou mě mírně předběhl, takže za 7 bodů. Překvapilo mě, že se místo klasického "účka" chodilo "eLko" . To stejné bez vodítka. Tady nastal ten velký zlom. Garýs normálně chodil vedle mě a ne 2 metry za mnou!! To byla úleva. Kupodivu to bylo také za 7 bodů, za což jsem asi nejradši. To jsme neměli ani u zkoušky :))) . Poté sedni-lehni-vstaň ale to bylo za 8 bodů, všechno udělal suprově, ale při "vstaň" udělal krok dopředu, takže si pak sedl taky vpředu ode mě. A odložení za 10 :)) Nezklamal.

Následovala přestávka. Přesun na druhý konec cvičáku a poté společné cviky. Byli jsme rozděleni na 2 skupiny. Šli jsme v té druhé. Ovladatelnost na vodítku za 8, to jsme se mírně polepšili, ale čuchali jsme pořád. Sedni-lehni-vstaň také za 8, opět stejná chyba. Odložení pěkně za 10 :)) Přenesení, toho jsem se bála. Nesli jsme ho dva. Když jsem viděla, co ostatní psi dělají, říkala jsem si že "pan pomocník" musí být asi "opravdu hodný". Nakonec se ale ukázalo, že ostatní psi toto neznají a tak se ho báli, Garonek se ale výjimečně nebál a tento cvik jsme měli za 10 :)) Potom chůze po nepříjemném materiálu, to se nám ale moc nelíbilo, protože psi měli zastavení na mistě, kde byly nalámané a prorostlé cihly. Na to nejsme zvyklí a tak pouze za 7 :( :)) Chvíli jsme si počkali na výhlášení a nakonec jsme si s celkovým počtem 81 bodů odnášeli 6. místo z 12 soutěžících :))) Čekala jsem, že to bude horší :)Vyhráli jsme krásné ceny. A Garys nezklamal :)) Fotky budou snad později :))